Насмішка диявола

Оточення людини може дуже сильно змінити його світосприйняття і поведінку. Про це ми не раз говорили на сторінках мого блогу. В армії я зіткнувся з одним дуже страшним явищем, яке назавжди змінило моє ставлення до навколишньої дійсності...

Доброго дня. Сьогодні ми поговоримо про дуже серйозну проблему в нашому суспільстві, про яку я до 22 років навіть не замислювався, а саме – вживання наркотиків.

Прелюдія

Чому до 22 років? Тому що, саме в цьому віці, після закінчення Університету, я пішов служити в армію.

Армія дуже багато дає справжньому чоловікові в плані подальшої самореалізації, що б там не говорили.

Якщо ти до армії був сильним, кмітливим хлопцем, прагнуть до розвитку, то ти і в армії знайдеш багато прекрасних способів розвиватися. А після неї ніколи не скажеш, що вона пройшла даремно.

Втім, зараз не про це.

Не секрет, що в армії навколо тебе можуть бути люди з різних куточків твоєї країни. А вона у нас просто величезна.

Зі мною служили хлопці з Курська, Бєлгорода, Великого і Нижнього Новгорода, Москви та інших міст. Всіх не перелічиш.

Суть в тому, що людям з якогось певного місця можна було судити, яка обстановка у них в містах, областях, чим вони займаються і про що думають.

Що мене шокувало

Після довгих місяців служби і спілкування з багатьма товаришами по службі виявилося, що більшість з них «на громадянці» практично на постійній основі вживали наркотики.

Марихуана, ЛСД, гашиш, метамфетамін, це тільки початок, «для розминки», що говориться. Деякі пробували «кокос» (кокаїн) та героїн. Не ін'єкційно, але це не важливо.

Вживати героїн, не вводячи його в вену через голку, вдихаючи або втираючи, це те ж саме, що відрізати собі палець, перш ніж ампутувати руку цілком.

Більшість самі не розуміли, чому вони вживали до армії це лайно, пояснюючи це тим, що: «У нас в місті простіше вживати, ніж не вживати». Це пов'язано з тим, що дилери живуть практично в кожному під'їзді.

Один мій товариш, з яким ми служили пліч-о-пліч дуже великий відрізок служби, прийшов до нас у частину з вагою, ледве-ледве доходить до 45 кг, при зрості 180 см

Його очі були запалими, навколо них синьо-чорні синці, гострі вилиці, а тіло... Це щось... Просто скелет, обтягнутий шкірою, як в'язень Освенціма. Він погано бігав, не міг віджиматися і підтягуватися, будь-яка фізична навантаження викликала у нього сильну задишку і біль у суглобах.

Таким він прийшов в армію. Йому було 18 років, на той момент.

Виявилося, що вже у віці 14 років він спробував практично всі види наркотиків від так званих «легких» до самих важких синтетичних.

Вся його компанія вживає наркотики.

«Якщо все навколо тебе психи, то і ти сам на їх тлі виділятися не будеш» (Олексій Черненко. «Лорд Дарк. Вершник»)

Його постійно заставали напади люті, які змінювалися тупістю чи нерозумінням, що від нього хочуть. Хоча сам по собі він був дуже чуйна та добра людина, завжди допоможе, пожартує. Але бурхлива наркотична юність не відпускала його...

Він із захопленням розповідав про те, які «мультики» можна побачити, дивлячись на картину, якщо з'їсти грибів ЛСД в певних пропорціях.

Навіть обіцяв, що коли я приїду до нього в гості після служби, то він з радістю мене ними нагодує. Я тільки сміявся, т. к. під дулом пістолета не став би засовувати в себе цю погань.

Ви тільки уявіть собі, що відбувається з мозком, якщо після вживання певної речовини він довго не може нормально обробляти зорові образи, скоординувати рухи, відредагувати усне мовлення і нормально функціонувати в цілому.

Все це поставило мене в ШОК! Я раніше чув про все це тільки побіжно, а тут, люди практично ЖИЛИ ЦИМ!

Вони обговорювали, як краще вирощувати гідропоніку, як приготувати «манагу», де дістати якісний «кокос» (кокаїн) і хто за своє життя більше скурив.

Що говорити, якщо навіть в армії вони примудрялися палити різного роду погань. Одного хлопця з нашої дивізії посадили у в'язницю на 4 роки за спробу збуту наркотиків.

Після цього мені ще кілька разів доводилося стикатися з різними представниками цієї маргінальної (і не завжди) культури.

Про людину, який цілий рік сидів на героїновій голці і про його «незабутні відчуття» я розповім трохи пізніше, а зараз давайте розглянемо механізм дії деяких наркотичних речовин.

Як діють наркотики

Спочатку дамо визначення наркотиків, яке є у вікіпедії.

Наркотик (від грец. ναρκωτικός — приводить в заціпеніння, грец. narcosis — ступор) — згідно з визначенням ВООЗ — хімічний агент, що викликає ступор, кому або нечутливість до болю.

Дійсно, більшість наркотиків призводять організм наркомана в заціпеніння. Кожен конкретний вид наркотику часто викликає схожі з іншими наркотиками відчуття.

Які бувають види наркотиків?

Види наркотиків

Якщо розділити наркотики за походженням, то наркотики бувають:

  1. РОСЛИННІ (опіум, марихуана, гашиш, мескалін, псилоцибін, кокаїн).
  2. НАПІВСИНТЕТИЧНІ (морфін і морфій, героїн, ЛСД, спайс і т. д.)
  3. СИНТЕТИЧНІ (крек, екстазі, амфетамін, метамфетамін, эфедрон).

Різниця лише в способі отримання цих видів психо-активних речовин (ПАР).

Збирають їх у полі або вирощують (рослинні), додають в них додатково штучно синтезовані компоненти (напівсинтетичні), або синтезують їх з самого початку з різного роду зарази (синтетичні). От і все.

Також, їх можна класифікувати за:

  • ВПЛИВУ НА ПСИХІКУ;
  • ХІМІЧНОЮ БУДОВОЮ;
  • ТОЛЕРАНТНОСТІ (необхідна доза для отримання очікуваного ефекту);
  • ФОРМУВАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ;

Все це для нас не так важливо. Важливо те, що ДІЯ ВСІХ НАРКОТИКІВ прямо або побічно націлене на «СИСТЕМУ ЗАОХОЧЕННЯ» головного мозку, збільшуючи в 5-10 разів потік нейромедіаторів (наприклад, серотоніну та дофаміну).

Нейромедіатори — біологічно активні хімічні речовини, за допомогою яких здійснюється ПЕРЕДАЧА ЕЛЕКТРИЧНОГО ІМПУЛЬСУ від нервової клітини між нейронами.

Нейромедіатори викликають ПОЧУТТЯ ЗАДОВОЛЕННЯ, тим самим, впливаючи на процеси мотивації і навчання людини.

Навіщо домагатися чого-то і вчитися, якщо задоволення можна отримати простіше? Просто понюхавши, покуривши або уколів ту чи іншу речовину. Організм не любить зайві витрати енергії, тому дуже швидко звикає до НЕЗАСЛУЖЕННОМУ ЗАДОВОЛЕННЯ!

Секс, смачна їжа, спілкування з симпатичним нам людиною, навіть спогади про приємні події ПІДВИЩУЮТЬ РІВЕНЬ НЕЙРОМЕДІАТОРІВ.

Так наш мозок використовує нейромедіатори для оцінки того, що допомагає йому для подальшого виживання і продовження роду.

Як я сказав вище, НАРКОТИКИ ОБМАНЮЮТЬ «СИСТЕМУ ЗАОХОЧЕННЯ», впливаючи, як правило, на дофамін, серотонін і норадреналін.

Це відбувається різними шляхами, але суть одна: ОРГАНІЗМ ОТРИМУЄ НЕЗАСЛУЖЕНЕ ЗАДОВОЛЕННЯ, що подобається організму (т. к. він не витратив енергію, щоб його заробити), тим самим, вимагаючи з часом ще і ще (адаптується до колишньої дозуванні).

«Секс, наркотики і рок-н-рол. Приберіть звідти наркотики, і у вас залишиться більше часу на два інших слова» (Стівен Тайлер)

Виходить замкнуте коло. Приймаєш більше і більше, а задоволення все менше.

Відмова від героїну після року використання

Мене дуже здивувало інтерв'ю одного наркомана, який цілий рік зі своєю дівчиною брав героїн, а потім дивом «сліз».

Насправді не дивом, а на порозі смерті, тому що у нього просто закінчилися гроші, і він не міг більше купити героїн. Він знайшов вихід у крадіжці, за що його дуже швидко посадили. Що, до речі, і врятувало йому життя.

Багато практичні факти не збігаються з тим, що пишуть у підручниках, але від цього вони не стають менш страшними. До речі, більшість подібних висловлювань я чув від інших наркоманів.

Від героїну НЕМАЄ ЗВИКАННЯ МОМЕНТАЛЬНОГО

Ось що дійсно мене шокувало. Спочатку я подумав, що наркоман просто хоче виправдатися, але пізніше він пояснив, що: «Це робить його ще більш небезпечним наркотиком».

Майже ніхто з самого початку не коле героїн через голку. Більшість починають з того, що просто жують або курять героїн.

Так може тривати кілька тижнів. Ви будете прокидатися з ясною головою, відчувати себе добре і головна ваша помилка в тому, що ви будете думати, що ВИ КОНТРОЛЮЄТЕ! Що ви в будь-який момент зможете позбутися від цієї зарази.

Це не буде схоже на якусь проблему. Але раптом, в якийсь момент просто КЛАЦАЄ ПЕРЕМИКАЧ і починається...

З ранку ви прокидаєтесь, ніби хворі на застуду чи грип. Вам нічого не допомагає, поки ви знову не вживаєте наркотик. І о диво! Болі проходять.

Перші болі – це синдром відмови на ранніх його стадіях.

У наступні дні вам потрібна все більша доза, але з часом і вона перестає приносити очікуваний ефект, а потім ви розумієте, що єдиний вихід позбутися від мук, це ввести героїн через відень, т. к. всмоктуваність набагато сильніше.

Саме в цей момент ви починаєте забувати про роботу і про все, що колись цікавило вас в житті.

Більшість людей, хто починає приймати героїн, просто тікають від своїх демонів і проблем, але коли обставини змушують їх зав'язати вони постають перед їх демонами в самому жалюгідному вигляді.

Залежність впливає на чутливість пеніса

Коли його посадили у в'язницю, після упіймання на крадіжці він зауважив, що відмова від героїну вплинув на чутливість його члена.

Одним з ключових ефектів героїну є сильне притуплення почуттів. Під час вживання, він не відчувала запахів, взагалі. Звуки ніби сильно приглушили, а тіло знаходиться в постійному заціпенінні.

Впевнений, що ви відчували це не раз, коли відлежало руку вночі у сні. Так от, уявіть, що все ваше тіло знаходиться в такому стані постійно...

Але це йому подобалося, т. к. він міг займатися сексом зі своєю дівчиною годинами. Вони мало що відчували, але займалися сексом постійно.

Після відмови від героїну чутливість ніби прорвало! Особливо, чутливість члена.

Прокинулися? Оргазм! Зачепили член, поклавши руку в кишеню? Оргазм! Пішли в туалет по нужді? Оргазм!

Все це на перший погляд здається приємним бонусом. Але після 20-30 оргазмів на день це починає приносити страшний біль.

На щастя для нього, все це закінчилося через кілька тижнів.

Те, що ви бачите у фільмах занадто перебільшено

Впевнений, що ви не раз бачили такі сцени у фільмах, коли у наркоманів починаються процеси гниття в тілі (кінцівки чорніють, з'являються нариви, гнійники і т. д.) через порушення кровообігу.

Там все показують, що у них це викликає невимовний ШОК!

Але насправді, гнилі кінцівки, пальці, шкіра – ЦЕ ЗВИЧАЙНЕ ЯВИЩЕ! Це відбувається майже кожен день і нікого вже не дивує.

У його дівчини одного разу утворився сильний нарив, вона дуже страждала. Вони позбавилися від нього з допомогою гарячого компресу і леза бритви. Ніяких ліків, ніяких лікарень і т. д. Це було для них банально і нудно.

Але це все дурниця в порівнянні з постійною ЗАГРОЗОЮ СМЕРТІ від передозування!

Між «хорошим» уколом і смертельною дозою різниця склала б усього 5-10$. Насправді все ще сумніше. Ніякого Госту на виготовлення героїну, природно, НЕМАЄ, тому є величезні проблеми з чистотою отримання наркотику.

Наркомани кажуть, що ВИ ВМИРАЄТЕ НЕ ВІД ПЕРЕДОЗУВАННЯ, ВИ ВМИРАЄТЕ ВІД ГЕРОЇНУ! Треба розуміти, що вживання героїну – це як очікування смерті сидячи в її кімнаті, в той момент, коли сесія вже закінчується, і ви не встигаєте, але смерть в один момент вирішує продовжити прийом, і ти зустрічаєшся з нею лицем до лиця.

Метадон часто виявляється гірше, ніж героїн

Метадон – це відносно дешева альтернатива героїну. Часто його прописують в наркоклиниках, щоб «м'якше» злізти з голки.

Але заміна однієї залежності на іншу не є кращою альтернативою. Пам'ятайте про приклад з одним островом в Тихому океані, коли він був густо населений щурами і на нього вирішили заселити змій? Так от, потім цей острів густо заполонили змії.

З'явилася інша проблема. Тільки ці змії будуть у ваших венах.

На підставі багатьох досліджень було встановлено, що найбільш «м'яким» способом злізти з голки є поступове зниження дози наркотику.

А клініки і раді вам продавати метадон, це бізнес. Хочете? Будь ласка. Тільки, гроші вперед.

Всім плювати, якщо ви помрете

Це страшна правда. Всі моральні цінності відходять на другий план, коли людина заробляє за один день стільки, скільки заробляють за рік його батьки. Я кажу про дилерів.

Вони можуть бути в курсі, що препарат, який вони продадуть зараз просто вб'є людину, яка в нього купив. Думаєте це їх зупинить? Звичайно, НІ! Вони вас сьогодні бачать, завтра вас немає, їм плювати!

Одного разу по телевізору прогримів такий випадок, в Мінську у такого дилера помер брат ВІД СПАЙСА, прямо на його день народження, а цей недолюдок все одно продовжував курити і продавати цю дурь поки його не зловили.

Цих випадків тисячі. Від вживання синтетичних та інших наркотиків люди сходять з розуму, викидаються з вікна, вирізують живцем собі очі і т. д. Але всім начхати.

Це дуже прибутковий бізнес, щоб припинити постачання цієї зарази. Барани курять, бізнесмени і влади отримують колосальні гроші.

Бариг ловлять з пакетиками, а дурь продовжують возити кораблями. Думаєте ніхто не в курсі? Ну-ну.

Насмішка диявола

Чули про такий синдром, як АБСТИНЕНЦІЯ? Або, як кажуть наркомани, «ломка». Це коли після відмови від того чи іншого наркотику ви починаєте відчувати страшні болі, з'являється холодний піт, всередині таке відчуття, що вас зараз вирве власними кишками. І, так. Вас постійно рве!

Вам ввижаються галюцинації, ви хочете на стіни лізти, тільки щоб це припинити, але все триває... До тих пір, поки ви не отримаєте наркотик.

Але трапляється так, як у героя цієї історії, коли він потрапляє у в'язницю і отримати наркотик просто неможливо.

Отут починається саме «цікаве»... Після яскраво вираженою абстиненції починається PTSD («Post-Traumatic Stress Disorder» – посттравматичний стресовий розлад). А саме: безсоння, депресія, невгамовність, почуття сорому, провини, нездатність ясно міркувати і СТРАШНІ КОШМАРИ.

Йому щоночі снилося, що у нього пакетик наркотику в руці, він шукає місце, щоб вколотися і КОЖЕН РАЗ, КОЛИ ВІН ЗНАХОДИТЬ ЙОГО, СОН ЗАКІНЧУЄТЬСЯ...

Сон завжди закінчувався, коли він брав у руки голку.

Як ніби, залежність НАСМІХАЄТЬСЯ НАД НИМ щоночі, дивлячись, як він страждає...

Це може тривати кілька місяців, років або навіть залишитися з колишнім наркоманом на все життя.

Саме тому, багато наркомани після відмови від наркотиків відмовляються від знеболювального. Вони готові винести операцію на хірургічному столі без наркозу тільки щоб знову не повернутися до того самого першого дня «ломки», коли вони намагалися злізти, коли абстиненція їздила за ним немов автодорожнім ковзанкою, ламаючи їх тіло і душу.

Якщо вам сподобалася стаття, то раджу прочитати ось ці:

  • Я не хочу вмирати;
  • Здоровий спосіб життя;

Читай також: