Організм-машина

Наш організм - дивна річ! Дуже давно я простежив аналогію між людським організмом і машинами. На те я і отримав свою професію. У цій статті ви дізнаєтеся чому ж схожість між нашим організмом і машинами - просто колосальний! А так само вам краще стане зрозуміло пристрій організму в цілому, що допоможе нам у майбутньому краще розбиратися в фізіології людського тіла і його систем.

Здрастуйте, дорогі читачі мого блогу! Сьогодні у нас цікава та не зовсім звичайна тема. Дуже давно мені в голову прийшла думка, що наш організм дуже схожий з машиною або яким-небудь механізмом. Мета цієї статті, щоб ви змогли краще розуміти механіку рухів і пристрій організму в цілому.

Щоб у вас не складалося відчуття, що я божевільний, розкажу вам невеличку передісторію. У 2012 році я закінчив Петрозаводський Державний Університет. Дуже вдало склалося те, що я вчився на інженера-механіка. Нам часто розповідали в теорії і показували на практиці пристрій машин і різних механізмів.

Чи замислювалися ви коли-небудь, що наш організм це дуже чітко структурована система, складена з підсистем, які, у свою чергу, відповідають за виконання будь-яких функцій? Всі пристрій дуже нагадує машину, механізм або, скоріше навіть, завод.

«— Я відчуваю шкоди. Ці дані можна назвати болем»

Це фраза з культового фільму «Термінатор 2: Судний день». Так Арнольд Шварценеггер описав у своїй ролі Термінатора відчуття, схоже на біль. У чому ж все-таки ми схожі з машинами?

В людському організмі за приведення всієї системи в рух відповідає найголовніша м'яз нашого організму – серце. У машин цю ж функцію виконує двигун.

Щоб машина рухалася, двигун перетворює енергію згоряння палива або електричну енергію в механічну. Наш організм теж без їжі жити, не здатний. З їжі ми отримуємо калорії і всі необхідні елементи, які в свою чергу дають нам енергію для здійснення нашої життєдіяльності.

Коротше кажучи, і їм і нам необхідна підзарядка (або харчування).

А тепер дайте відповідь мені на запитання. Що буде якщо в паливну систему машини, яка «заточена під харчування» високоякісним (високооктановим) бензином, заливати низькосортне, перероблене або низькоякісне паливо? Правильно, рано чи пізно двигун і його елементи скажуть вам «давай до побачення»!

Разом з низькосортним бензином, в «систему харчування» машини потраплять нафталін, свинець, ацетон та інші «бонуси». Розумієте аналогію? Якщо ваше харчування буде далеким від правильного, то ваша система (організм) обов'язково дасть збій. В наших магазинах продається купа всякої зарази, яку необхідно вміти обчислювати». Про це ми говорили тут.

Всі системи автомобіля базуються на кузові (несучій системі). У нас так само є несуча система, це наш скелет! Що буде якщо «забити» на обслуговування кузова нашого автомобіля? Саме! Він прогниет і не зможе більше виконувати призначені йому функції.

А якщо ви не будете доглядати за своїми кістками (спорт, добавки кальцію, харчування в цілому), то одного разу ваші кістки стануть крихкими, і ви будете схильні до страшних хвороб і травм.

Як все-таки рухається автомобіль? Від двигуна, рух передається на трансмісію, а потім на колеса. З допомогою чого воно передається? Через систему шестерень і шарнірів. Це як наші суглоби в тілі!

Справа в тому, що в машині не все рухається вперед, назад і в бік. Необхідні обертальні рухи. У машин шарніри і підшипники дозволяють робити це. У нас суглоби. Все просто.

А тепер уявімо, що ви перестали змащувати у вашій машині ці елементи. Наприклад, у системі змащення стався збій. Що тоді відбудеться?

Довго опрацюють ці елементи без змащення? Думаю, немає. Спочатку ви почуєте гуркіт, скрегіт, а потім шестерні зламають зуби. Теж і з людськими суглобами. Без харчування, спорту і добавок, побічно про яких ми говорили у цій статті, є великий ризик до старості або раніше заробити страшне захворювання – артроз.

А як ми управляємо автомобілем? За допомогою керма (рульового управління) і гальма (гальмівної системи). Ось тут починається найцікавіше! САМ АВТОМОБІЛЬ ЧИ ІНШИЙ МЕХАНІЗМ САМОСТІЙНО ПРАЦЮВАТИ НЕ МОЖЕ! Максимум, це коли він діє «на автопілоті», за закладеною програмою або алгоритмом!

Це називається УП – керуюча програма! Програма, ЯКА УПРАВЛЯЄ механізмом!

В людині є орган, який сам здатний створювати і коригувати залежно від ситуації, створену програму. Як ви здогадалися, це МОЗОК! Мозок здійснює розумову діяльність, але у людини він володіє вищим ступенем прояву цієї здатності – РОЗУМОМ!

Розум дозволив людини («Homo Sapiens» – людина розумна) вийти на самий верх харчового ланцюжка і стати самим небезпечним істотою на планеті.

Кого Бог хоче погубити, того він позбавляє розуму

Людський розум володіє неймовірною силою. Це найнебезпечніша зброя, яким наділена кожна людина. Але всі використовують його по-своєму.

Є одна фраза, яку я вже давно прочитав в одній з книг автора Наполеона Хілла:

«Що розум людини може спіткати і у що він може повірити, того він здатний досягти»

Я не дуже люблю різні мотивуючі книги, т. к. вони мало чого навчають, крім як позитивному мисленню. А позитивне мислення не завжди приводить до конкретних дій.

Багато, як зомбі, починають всім кричати про успіх, але нічого окрім представлення про цей успіх вони не мають.

Мене часто дивують люди, які вішають собі на стіну фотографії дорогих машин і на питання: «Ти хочеш собі таку машину?», він відповідає, що візуалізує. «А Всесвіт, якщо думати про це, сама тобі це піднесе!»

Починати, бачачи кінцеву мету – чудове правило! Але тут ключове слово «ПОЧИНАТИ»!!! Не думати, візуалізувати, представляти, а ПОЧИНАТИ!

До результату призводять дії! А візуалізація повинна призводити до цих самих дій! Візуалізація кінцевої мети – це лише орієнтир. Думка, дійсно, володіє дивовижною силою, але без конкретних дій вона НІЧОГО НЕ КОШТУЄ!

Я відволікся від теми. Але з пісні слів не викинеш. Все перераховане вище я сказав вам для того, щоб ви розуміли, що у ваших руках, а точніше в голові, знаходиться найпотужніша зброя на землі – ВАШ РОЗУМ!

«Яка зброя може бути там, де розум їм вже не є?»

Тому я вважаю, що в людині повинні бути розвинені чотири основних складових: інтелект, дух, тіло, серце. Але про це ми поговоримо в іншій статті, тому не пропустіть.

А тепер я вам розповім, чому ж все-таки ми досконаліше машин.

Життя-біль

Люди створюють самих себе. Обставини відіграють не таку важливу роль, де є наполегливість, терпіння, віра в себе, працьовитість та інші, властиві сильним людям, якості.

Машини створює людина. До тих пір, поки це буде відбуватися, машин немає жодних шансів. Обслуговування, ремонт, удосконалення машин, усе це здійснюється за рахунок людей.

Але невже справа тільки в цьому? Звичайно, немає. Коли на світ з'являється нова машина, чи може вона працювати над собою? А якщо вона буде їхати на грані своїх потужностей, чи зможе вона після цього стати більше? ЗВІСНО, НІ!

Людина, яка працює над собою, тренується в тренажерному залі, при правильних тренуваннях, з кожним днем стає більше і сильніше. У кожному з нас закладено якийсь генетичний код, сукупність кісток, м'язів, жиру, «сухого залишку» і. т. д. АЛЕ МИ МОЖЕМО «ЗЛІПИТИ» З ЦЬОГО ВСЕ ТЕ, ЩО МИ ХОЧЕМО!

Кожен з нас – творець! Наше з вами тіло – це пластилін! Пластилін, з якого ми можемо виліпити що завгодно. Що ви захочете! Чому багато хто з нас втрачають цю можливість?

Навряд чи машина зможе сама, при бажанні, перетворитися з Лади «Калина» в КАМАЗ. А у нас є така можливість.

У нас в руках знаходяться найпотужніші інструменти для досягнення будь-яких цілей! Ці інструменти – РОЗУМ і ТІЛО! Навчитеся ними користуватися, і ви зможете долати що завгодно!

Сублімувати (надсилати) енергію на щось одне (тіло або інтелект) – це верх дурості, але це краще, ніж, «відкинутися назад і плисти вниз за течією жалюгідне життя».

Після тренування, ви відчуваєте біль у м'язах. Ваше тіло отримало мікротравми. Після цього починається магія відновлення. А потім м'язи стають трохи сильніше і більше, на всякий випадок. «Адже навантаження може повторитися» – розуміє організм.

Машини цього не можуть. Якщо в машині є 100 кінських сил, то вже вибачте, збільшити вона їх не зможе. Тільки за умови, якщо цього захоче ЛЮДИНА!

Наша біль, допомагає нам стати сильніше. Незалежно від того біль ця душевна або фізична. Згадайте, як вас кидали в перший раз? Років у 17-18? Що ви відчували? Напевно, думали, що світ обрушився, що далі не буде нічого хорошого. А згадайте, як ви сміялися над собою, коли згадували про це ставши старше!

Далі, ви вже починаєте ставитися до цього по-іншому. Люди називають це досвідом, але насправді це та сама неймовірна здатність нашого організму, СТАВАТИ СИЛЬНІШИМИ! Тому не забувайте казати пішов від вас: «Дякую за все хороше». Адже він дозволив вам стати стійкішими і сильнішими.

Кібернетичний організм

Хоч наш організм як автомобіль, але є істотні відмінності. Безумовно, машини теж мають переваги перед людиною. Звичайно, це їх потужність і міцність! Або навіщо б тоді людині було створювати машини, якщо він у всьому їх перевершує?

Міцність кісток порівняно з міцністю металу мізерно мала, а потужність машин і їх силові характеристики у сто разів вище, ніж у людини.

Сказати те, що машини роблять наше життя кращим, комфортнішим, простіше – це значить, нічого не сказати.

Але все ж, машини зможуть скласти конкуренцію людям тільки тоді, коли заволодіють самим потужним зброєю на Землі, зброєю, що дозволяє людям аналізувати свої дії, ставити довгострокові цілі, відбирати цінну інформацію в. ін – НАШ РОЗУМ!

Про, так званих, кіборгів (людей-роботів) знято величезну кількість фільмів. І на насправді, тільки якщо машини зможуть опанувати розумом і вмінням ставати сильніше, то на нашій з вами планеті настане «Судний день».

Цінуйте ваш розум, ростіть, приспосабливайтесь і розвивайтеся. Адже це і є ЖИТТЯ!

Читай також: