Ціна інформації

У всі часи інформація мала високу цінність. Стародавні люди могли продавати свої рецепти різних зіль і медичних спостережень, а також карти з позначенням місць з великою кількістю води і дичини. У часи, коли були королівства існували розвідувальні групи людей, які добували різного роду інформацію, в основному військового характеру. Але те, що відбулося в 21 столітті перевернуло всіляке уявлення про інформації в цілому...

Привіт, друзі! У нашому світі продаж інформації набула зараз колосальних масштабів. Купують практично будь-яку інформацію, від навчальних курсів, до даних, отриманих з пошукових систем. Сьогодні у цій статті мені хочеться поміркувати на цей рахунок.

Не потрібно чекати тут якихось серйозних знань або умовиводів, просто мені хочеться поговорити з вами та поділитися своїми думками в реальному часі.

Невеликий крик душі про незрозумілих авторів і полум'яний привіт копипастерам

Зараз буде невеликий вступ, яке плавно приведе нас до основної теми статті.

Коли я збираюся писати чергову статтю в інтернеті, я відкриваю одну зі своїх улюблених додатків для телефону – Wunderlist і дивлюся список ідей, які я записую туди буквально на ходу, буває, що по кілька за день.

Я всім людям, які займаються контентом в тій чи іншій мірі дуже раджу вести записи своїх ідей в окремий файл в якій-небудь програмі або в блокнотик.

Я прям закликаю вас до цього.

Справа в тому, що ідея для нової статті або листа розсилку приходить в голову просто моментально і швидкоплинно, коли ви, наприклад, їдете в автобусі.

Ви можете подумати, що ви запам'ятаєте цю ідею? Як би не так) Сотні моїх ідей були упущені тупо з-за того, що я лінувався записувати їх.

Зараз у мене сотні тем для статей на кілька, якщо не років, місяців точно, вперед.

Ну це так, відступ.

Насправді, ця стаття не про це.

Кожен раз, коли я починаю вивчати матеріали, наукові публікації, статті, дослідження по якійсь темі я намагаюся знайти як можна більше обширних даних, щоб робити висновки грунтуючись на цих знаннях.

Потім я починаю вивчати пошукову видачу (що по цій темі над дає пошук в інтернеті), а там я бачу більшість СМІТТЄВИХ статей, які з незрозумілих для мене причин туди потрапили.

На превеликий жаль, багато хто автори цих статей навіть не намагаються, або не знають, як користуватися науковими статтями та іншими дослідженнями, здатними дати їм репрезентативну вибірку з того чи іншого питання, не кажучи про когортних дослідженнях і перехресному дизайні наукових даних.

Я розумію, що не всі люди навчалися в Університетах не навчали цим знанням, але якийсь елемент самоосвіти адже повинен бути.

Я також розумію, що швидше за все ось ці мої слова тут мало що змінять, але хочеться вірити, що автори будуть трохи сильніше заглиблюватися в кожну тему, так ми зможемо спонукати індустрію фітнесу, бодібілдингу та спорту в цілому прогресувати швидше

Але як так?! Зрозуміло, що набагато простіше просто взяти і здерти чужу статтю до останньої букви, але найсумніше, що автори цих сайтів зі своїми гівно статтями копіюють навіть висновки. Подумайте ви хоч над висновками, ну.

А знаєте, що ще більш сумне? Що люди, потрапивши на ці статті, почитавши ту мізерну, куцу, кульгаву інформацію починають намагатися її впроваджувати, а результату, природно, не отримують, що веде до реальних психоемоційним і фізіологічних проблем.

Ми ж люди, які займаємося спортом і ті, хто дає поради людям, бажаючим змінити своє тіло і життя. Недбале ставлення до цих питань лякає. Невже кількість вашого рідкого віддає проносом контенту важливіше його якості?

Невже ваші копійки навколо лічильника контекстної реклами важливіше, ніж довгострокові відносини з клієнтами на основі якісної інформації і вашого досвіду.

Про досвід я ще згадаю нижче, а поки про навчання.

Подібні автори не хочуть навчатися. Від слова зовсім.

Як було 20 років тому поняття про те, що харчуємося 5-6 разів на день маленькими порціями, займаємося з потрійного сплітом з кардіо після тренування, так і продовжує транслюватися ця інформація досі.

Автори своїх статей про бодібілдинг, ну напружтеся ви, 20 років – це чималий термін, особливо з таким стрімким розвитком технологій!

Багато правил і системи тренувань вже змінилися. Ефективність багатьох інших систем харчування і тренувань підтверджена серйозними науковими дослідженнями, про яких ви навіть не здогадуєтеся, тому що вивчаєте тільки собі подібних авторів, мислячих вузьколобо.

Вивчайте наукові статті, дослідження, матеріали, зарубіжну літературу, іншого шляху отримати інформацію з випередженням немає. Вчіться робити самостійні висновки, а не рафінований пронос у вигляді злизаних рекомендацій у інших авторів.

Ваші поради на кшталт «пийте смузі з брокколі і гною селери для бадьорого настрою» не несуть ніякої практичної користі, невже ви самі не бачите? Вчіть фундаментальні правила і вчіться ними апелювати.

Ще біда в тому, що всі ці статті – це пустишка, яка, як правило, не закріплена особистим досвідом. Дуже мало в таких статтях своїх фотографій у даних авторів, ти просто не відчуваєш, що він пережив це на собі.

А як може дати якийсь цінний рада чоловік, який не має особливого життєвого досвіду або досвіду на дану конкретну тему? Аж ніяк.

Я стараюсь для вас зробити все-таки інформацію, засновану на науковому досвіді, мій досвід і досвід моїх клієнтів, тому багатьом з вас подобаються мої статті.

Справа не в тому, що хтось поганий, а я хороший, немає.

Я розумію, що хочеться написати, як можна більшу кількість статей, але не розумію, нафіга друкувати їх порожніми і мертвими, не несуть ніякої цінність, ніякої твій емоційний посил, який теж, свого роду, продаж тебе і твоїх ідей світу.

Все це я кажу до того, щоб автори вчилися правильно поводитися з інформацією і постійно розвивалися.

Продається будь-яка інформація

Перше, про що я вже сказав, мої статті – це теж, хоч і безкоштовна, але все одно продаж вам мною своїх ідей, думок, напрацювань.

Я дуже радий, що багато хто з вас чекають виходу нових статей на блозі, читають їх, залишають коментарі (хоч останнім часом і не так часто).

Багато хто з вас згодом хочуть працювати зі мною надалі на платній основі, купуючи мої платні курси і замовляючи у мене індивідуальні програми тренувань і харчування. Це дозволяє мені стрімкіше розвивати мій проект і готуючи для вас постійно якісь сюрпризи.

Мета цієї статті не зовсім навчальна, я вже якось писав статтю про розвиток інтернету. У тій статті ми з вами розглянули те, звідки взявся інтернет і все інше. До речі, було дуже цікаво.

Але зараз мені просто хочеться поговорити з вами на цю та супутні теми. Мої пальці бігають по кнопках, а я кайфую від того, як легко можна транслювати свої ідеї в цей світ.

Те, що стосується продажу інформації, думаю, у мене для вас є цікаві міркування, т. к. я вже більше 4 років займаюся продажем інформації в інтернеті і не з чуток знаю, як і що тут влаштовано.

Інформація потрібна нам протягом усього життя

З самого дитинства ми з вами вбираємо величезну кількість інформації, паралельно навчаючись тим чи іншим навичкам.

Ми вчимося пізнавати наших рідних людей, ходити, тримати ложку, відрізняти що таке добре, а що таке погано.

Під час всіх цих процесів наш мозок (особливо в дитинстві) формує величезна кількість нових нейронних зв'язків, які міцно йдуть з нами протягом усього життя.

Причому формування нових нейронних зв'язків продовжується протягом усього життя, просто з різною швидкістю. У дитинстві практично моментально, а в старості вже набагато повільніше.

Пам'ятаєте, я якось писав статтю про те, що після тридцяти наш мозок вже повільніше сприймає інформацію і більшість знань, що ми отримали до 30 років будуть формувати нас як особистість протягом усього життя? Почитайте обов'язково, впевнений, вам сподобається.

Але те, що відбулося в 21 столітті перевернула всі уявлення про інформацію.

Зараз за 1 день ми дізнаємося більше інформації, ніж пару сотень років тому чоловік дізнавався за все життя! Ви тільки уявіть собі масштаби!

У нас в кишені знаходиться найпотужніша зброя, яка несе в собі всю інформацію світу, зібрану в одному місці.

Не можна ні в якому разі ігнорувати цей факт, т. к. інтернет розростається з величезною силою і швидкістю!

Ви тільки уявіть, що зараз фірми борються практично за будь-яку інформацію про своїх клієнтів.

Чи помітили ви, що вам показується реклама на сайтах тільки під ваші інтереси? Наприклад, ви шукали колись праска, вам наступні дні будуть показуватися реклами прасок.

Це персоналізована реклама, а вона складена на основі ІНФОРМАЦІЇ з вашої історії пошуку.

Зовсім скоро, я впевнений, що на вулицях можна буде брати безкоштовно мобільники (про сім карти і мови не йде), можливо старенькі, але за допомогою них спеціальні програми зможуть збирати будь-яку інформацію.

Наприклад, ним пчихнули ви, програма записала. Таких даних накопичилася певна кількість. Ці дані продадуть за великі гроші фармацевтичної компанії, яка поставить велику кількість ліків від кашлю у цей регіон.

Це як приклад, можливо й не самий вдалий або правдоподібний, але щось подібне ми спостерігаємо вже зараз. Це вже відбувається, вже є.

Інформація про наші уподобання в різних сферах дає безліч плюсів тим, хто про них знає.

Інформація про місця, в яких зазвичай ми буваємо, те ж саме, адже можна в цих місцях розмістити потрібну рекламу.

І так далі.

Як не залишитися на задвірках життя

Очевидно, що для того, щоб стати досить розвиненим і успішною людиною потрібно навчитися поводитися з інформацією, читати наукову літературу та першоджерела, вчитися робити висновки на основі отриманих знань.

В ідеалі, щоб ваші знання дозволили вам заробляти все більше грошових коштів, і ви змогли стати ще більшим професіоналом своєї справи.

Ця коротенька стаття несе в собі зовсім просту, але в той же час вкрай важливу, на мій погляд, думка:

Треба вчитися користуватися інформацією, щоб бути мобільним і адаптованим.

Сподіваюся, мої міркування були вам цікаві.

Всього вам доброго, друзі!

Читай також: