Замотивовані осли

Скільки зараз розвелося різних мотиваційних спікерів, бізнес-тренерів, бізнес-ангелів і гуру тайм-менеджменту. Багато людей віддають великі гроші, щоб отримати черговий мотиваційний стусан під зад і послухати про черговий «суперсекретної» техніці, як працювати по 2-3 години в день, а отримувати величезні гроші. Хотілося б трохи пояснити цю ситуацію.

Доброго дня! Сьогодні я б хотів поговорити про те, чого багато людей прагнуть найбільше: мотивації, щоб почати діяти. Але іноді, щоб почати діяти, треба знати, куди ти йдеш, а не спалювати всі мости, роблячи при цьому крок у гнойову яму. Ми розглянемо цей обслинений з усіх боків питання з зовсім іншого кута.

«Працюй по 2-3 години в день та отримуй те, що ти заслуговуєш!», «Ти цього вартий!», «В тобі закладено неймовірний потенціал!», «Необхідно мислити позитивно, щоб твоє життя сама почала перетворюватися!» і бла-бла-бла.

Думаю, що всі вже ситі по горло подібними репліками від чергових мотиваційних спікерів чи авторів книг з тайм-менеджменту та особистої ефективності.

Знаєте, мені здається, що подібні висловлювання і книги пишуть не зовсім чесні люди, які, швидше за все, живуть в ідеальному світі і в більшості випадків стають успішними за рахунок продажу книг про те, як стати успішними.

Неможливо передбачити всі в цьому світі, а тим більше змінити його і життя навколо себе, просто посміхаючись, як дибіл, кожному перехожому, зображуючи позитивне мислення.

Вчи того, в чому добився успіху

Коли ми з вами говорили про освіту, там я показав ті речі, які, на мій погляд, потрібні для того, щоб стати майстром в якійсь справі:

  • Практичні знання;
  • Поради фахівця-ПРАКТИКА;

Тому, я вважаю, щоб чогось вчити ти повинен чогось досягти! Це не обов'язково повинні бути міжнародні нагороди або Нобелівська премія. Це може бути відносно середній успіх, але ти вже зможеш навчити людей, як дістатися до твого рівня з мінімальними помилками і витратою сил.

Щоб говорити про те, як накачати велику «бицуху», ти повинен накачати велику «бицуху»! Це правило я вважаю тривіальним і основним.

Якщо ти говориш про те, як вести бізнес, то у тебе повинен бути ЯК МІНІМУМ невеликий бізнес і досвід роботи ІП (індивідуальним підприємцем).

Тому що ПРАКТИКА, ЧАСТО РОЗХОДИТЬСЯ З ТЕОРІЄЮ! Це дійсно так.

Якщо тебе 5 років вчили в Університеті менеджменту управління підприємством, а ти ні дня не пропрацював на заводі або іншому підприємстві хоча б невеликим начальником, то можеш вважати, що у тебе практично немає знань в цій області. Тому що насправді все може бути не так, як пишуть у книжках.

Теорія без практики – це рюкзак з підручниками з плавання за спиною потопаючого. (Дмитро Ємець. Мефодій Буслаев. «Помста валькірій»)

Ти можеш вчитися на інженера-механіка і вивчати кілька років эвольвентное зачеплення шестерень, малюючи неймовірної величини креслення на ватмані, а коли прийдеш працювати на підприємство і полетить коробка передач в тракторі, то слюсар Петрович скаже тобі: «Іди на хрін в сторону!» і зробить все за півгодини, з допомогою лома, кувалди і російської триповерхового.

В цьому полягає головна проблема всіх розумників. Вони думають, що немає нікого розумнішого їх.

Думай, у кого вчишся

Коли ви слухаєте і вчіться у якоїсь людини чогось, то звертайте увагу на його практичний досвід.

Вчіться бізнесу, подивіться на бізнес вашого вчителя. Хочете собі гарне тіло, подивіться на тіло вашого тренера.

Наведу в приклад кілька бізнес-тренерів і всесвітньо відомих авторів бестселерів.

Роберт Кійосакі

Автор 25 книг в сфері бізнесу, саморозвитку та інвестування. Найбільш відомий по своїй книзі «Багатий тато, бідний тато».

Чесно кажучи, мені так і не вдалося зрозуміти, чим він займається будучи/будучи мільйонером. У Вікіпедії так само дивуються і не можуть знайти його ім'я в якості засновника якійсь компанії, хоча на Заході ця інформація повністю прозора і знаходиться у відкритому доступі.

Так само Кійосакі відмовився платити маркетингової компанії, яка займалася просуванням "Папи". А борг склав, як ні як, 24 млн. зелених. Подробиці на скріншоті нижче.

Бодо Шефер

Добре. Людина пише дуже мотивуючі та потужні книги. Він вважає, що за благополучне життя кожної людини і частково за його щастя відповідає те, що людина думає про себе.

Все б і нічого, але ось кілька його бізнесів зазнали краху. Взагалі, це нормально, коли бізнес може впасти. Краще зробити і зазнати поразки, ніж десь у себе в розумі вибудовувати стратегії «неймовірного збагачення».

І все-таки, я б навряд чи став писати книжки про свій неймовірний успіх і про те, який я крутий мільйонер, якби за плечима у мене було таке сумнівне портфоліо.

Наприклад, у 2000 році він продав свою компанію всього за 250 000 німецьких марок, а незабаром, після операції, вона збанкрутувала, і у неї виявилося 1,7 мільйонів німецьких марок боргів.

Так само на одній німецькій телепрограмі він рекомендував британський сервіс «Yellowbubble», який незабаром після виступу збанкрутував. Так собі рекомендація, скажу я вам.

Подробиці на скріншоті:

Що ж, Бог з ним з Шефером. У людини хоча б є досвід ведення своєї справи та управління фірмою.

Наполеон Хілл

Книга цього автора, від якої «ссутся окропом» всі мотиваційні спікери нашої і не тільки країни була продана на момент його смерті накладом понад 20 мільйонів примірників. Я кажу про його книзі «Думай і багатій».

Ця людина, по суті, все життя займався збором біографій успішних людей, щоб знайти в них щось загальне, що було б ключем успіху.

На його думку, він його знайшов і виклав на сторінках своєї книги. Книга, чого вже говорити, мотивує не по-дитячому, з'являється відчуття, що ти можеш надірвати дупу згорнути гори, а так само трохи дебільне вираз обличчя з незмінним позитивом.

Але от біда, чоловік помер у злиднях, а протягом усього життя перебував, грубо кажучи, на утриманні у магнатів, будучи журналістом.

Якщо я протягом всього життя зберу 500-1000 інтерв'ю з успішними фігуристами, то ви будете вчитися у мене фігурного катання? Так само йдуть справи з книгою Хілла «Думай і Багатій». Після себе він залишив нещасні шлюби, разорившееся фірми і штук 20 книг з посмертною славою. Хоча написання книги, яка розійшлася багатомільйонним тиражем – це вже не мало.

В цьому він вбачав своє покликання і треба віддати йому належне, дивлячись на те, як людина може присвятити якійсь справі все своє життя. Думаю, що ніякої мотиваційний стусан під зад йому був не потрібен.

Причому тут замотивовані осли?

Ну, ось ми і дісталися до назви статті. Чому «Замотивовані осли»? Немає. Я не маю нічого проти цих чудових тварин. Я лише хочу вам навести деякі особливості їх характеру.

Справа в тому, що майже всі тварини, які були одомашнені людиною (осли були одомашнені більше 4000 років тому) практично втратили інстинкт самозбереження.

Собака не вкусить господаря, коли той вдарить її ногою, хоча вона хижак. Кінь можна заганяти до смерті, якщо вчасно не дати їй відпочити (дикий кінь ніколи не буде бігти до смерті). А корови і барани покірно йдуть на забій, хоч і відчувають запах крові, відчуваючи тривогу.

У ослів все по-іншому. Осли одні з небагатьох тварин, які зберегли в собі інстинкт самозбереження на колишньому рівні. Якщо осел втомився, то він просто стане на місці і буде стояти, і нічим його не зрушить.

Якщо тварина п'є воду, то його неможливо відірвати, поки він не нап'ється. А якщо віз занадто перевантажена, то він не буде напружуватися і просто нікуди не піде.

Це поведінка ВИПРАВДАНО, адже так він зберігає своє здоров'я і зменшує для себе ризик передчасної смерті.

Просто уявіть, що буде, якщо осла замотивувати робити нерозумні речі? Він може просто померти від спраги або втоми.

Деякі люди нагадують мені ЗАМОТИВИРОВАННЫХ ОСЛІВ! Вони, начитавшись всяких мотивуючих книг, надивившись відео і фільмів (по типу «Секрет») звільняються з роботи і стають мотиваційними спікерами (так вони себе називають), або просто марять в очікуванні побудови свого бізнесу.

Верхом ідіотизму я вважаю таку поведінку, коли у тебе є сім'я (дружина, діти тощо), а ти пішов з роботи, т. к. не хочеш «працювати на дядька» і бути «офісному рабстві», і у тебе дозрів ідіотський ГЕНІАЛЬНИЙ план з побудови свого бізнесу.

У підсумку, такі «без п'яти хвилин успішні бізнесмени виявляються представниками якої-небудь МЛМ контори (які «заганяють» всяку лабуду за каталогами) і чекають, коли в їхній затуманенную необґрунтовано-позитивним мисленням життя прийде успіх.

Вдома, як кажуть, кіт наплакав, і миша повісилася, але ось-ось трапиться диво, адже ТАК ВОНИ СОБІ УЯВЛЯЮТЬ, ВІЗУАЛІЗУЮТЬ! Дружина на межі розлучення, діти плачуть, бо немає грошей навіть на їжу, а «бізнесмен» зосереджується.

Цей приклад взятий у мене не з повітря. У мене є знайомий, який у віці близько 30 років торгує за каталогами продукцією «Glister» і чекає неймовірного успіху. А живуть вони з дружиною у двокімнатній квартирі, взятої в іпотеку, з двома дітьми на «декретні» гроші дружини (9 тисяч рублів).

Мотивуючі книги – це не погано! Вони дійсно можуть добре піднімати настрій. Іноді мозку потрібно розслабитися і отримати дозу ендорфіну за рахунок порції позитивного настрою, але треба розуміти, що підкова ніколи не принесе тобі щастя і удачу, поки не приб'єш її до свого копиту і не почнеш працювати, як кінь.

Тільки ваші ЗНАННЯ + РЕГУЛЯРНІ ДІЇ здатні дати результат, який здивує не тільки оточуючих, але й вас самих.

Завжди майте шляхи відступу. Не спалюйте мости, коли справа стосується вашого фінансового та сімейного благополуччя. Не можна кидатися у вир відкриття свого бізнесу, не маючи елементарних знань про ринкові відносини, свого товару або навіть ідеї, яку потрібно розвивати.

Спочатку підготуйте грунт, щоб піти з постійної роботи. Почніть поєднувати бізнес з роботою і тільки тоді, коли дохід протягом декількох місяців в бізнесі буде збігатися з доходом на роботі, можна замислюватися про відхід. Такий варіант розвитку подій буде максимально безболісним для вас.

Іншими словами, не треба перелазити з наскоку високий, колючий паркан. Дупу обдерете.

Як не обделаться, на шляху до успіху

Тезисно зазначу деякі моменти і думки цієї статті:

  • Завжди дивіться на успіх людини у тій справі, якій він навчає вас.
  • Майте ШЛЯХИ ВІДСТУПУ, коли справа стосується відкриття своєї справи. Або «фінансову подушку», яку роботу для підстраховки. Не стрибайте з наскоку через високий колючий паркан.
  • Тільки ваші ЗНАННЯ + РЕГУЛЯРНІ ДІЇ здатні дати результат.

На сьогодні у мене все. Сподіваюся вам було цікаво читати все це мракобісся.

Читай також: